Fiolin og fele

Vil du delta i et miljø for tradisjonsmusikk?

Vi forsøker i størst mulig grad å ha nybegynneropplæringen i grupper. Litt avhengig av foreldrenes muligheter til å følge opp kan man begynne i ung alder, men erfaringsmessig vil de fleste være moden for oppgaven fra 7-årsalderen. Vi jobber med grunnleggende ferdigheter innen teknikk og vi lærer å forholde oss til musikken både via noter og gehør. I starten dreier mye seg om å spille enkle melodier, og etter hvert blir man mer fokusert på genre etter egne preferanser.

Samspill

I tillegg til ordinær undervisning, får elevene delta i samspill på tvers av disipliner. Dette har for det meste hatt preg av spredte prosjekt inn mot bestemte konserter og forestillinger, noe vi ønsker å utvikle videre.

Dette tilbudet vil gi eleven kunnskap og erfaring om hvordan å musisere i samspill med andre instrumentgrupper og disipliner. På sikt vil dette gi eleven unike muligheter til å være med på større oppsetninger i kulturskolens, og andres regi.

Lærere

  • Sturla Eide

Sist oppdatert

Illustrasjonsbilde fra Mostphotos

Spelemannslaget Laust & fast

Det er etablert et spelemannslag i regionen som lærer Sturla Eide er musikalsk leder for. Dette er en viktig faktor for å ha et miljø for strykere i området. Laget har lav terskel for deltakelse og har gjort seg bemerket i ulike sammenhenger. De fleste strykeelevene i Skaun kulturskole er også med i laget.

Fant du det du var på jakt etter?